فول آرشیو محسن چاوشی
عشق فقــط آقای خاص *محسن چاوشی*
صفحه نخست            تماس با مدیر            پست الکترونیک           RSS            ATOM
درباره وبلاگ


تمام اشعاری که محسن چاوشی از ابتدا خوانــدهـ است را در این وبلاگ میتـــونید بخــوانید باتمام مشخصات و لینک آهنگ ... لذت ببـــرید ... : ) و همچنین اخـــبار مهمـ

دلیل ایجاد این وبلاگ : چون تمام اشعار محسن چاوشی رو نمیتونید تو یدونه سایت یا انجمن پیدا کنیـــد ...

تولد وبلاگ : 1391/11/01

مدیر وبلاگ : میلاد بشیری راد
مطالب اخیر
نظرسنجی
هر کدام از آهنگهای آلبوم پاروی بی قایق را دوست داشته اید انتخاب کنید؟!

گفت و گوی متفاوت ایده آل با فرشاد حسامی
موسیقی ایده آل - مریم رفایی :  ترافیکی متفاوت ...

فرشاد حسامی یکی از اعضای اصلی گروه سه نفره ی ترافیک است. این گروه که به تازگی سر و صدای زیادی را در بازار موسیقی کشور به راه انداخته با سبک جدید خود، رنگ و بوی جدیدی به بازار این روزهای موسیقی کشور بخشیده است. به همین بهانه به سراغ حسامی رفتیم تا جزئیات فعالیت های این گروه را از زبان او جویا شویم.

وی در رابطه با محوریت گروه و همکاریش با گروه می گوید: گروه و محوریت آن با آقای خطیبی بوده بطوریکه ایشان 12-10 سال پیش، ابتدا در گروه موسیقی فعالیت داشتند که بعد وارد عرصه سینما شدند و از فضای موسیقی فاصله گرفتند و همچنین من آخرین نفری بودم که به گروه ملحق شدم و در اصل آقای خطیبی تشکیل دهنده گروه بودند و قرار بود در ابتدا بنده فقط کار میکس و مسترینگ آلبوم را انجام دهم ولی با پیشنهاد دوستان به گروه ملحق شدم و این امر باعث شد که به صورت سه نفره باهم کار کنیم.


وی در ارتباط با ویدئو کلیپ "قصه دختربچه و خیابون" اینگونه شرح داد: کلاً محوریت ترانه های آلبوم گروه ترافیک اجتماعی است. از نظر خودم بیشترین قطعاتی که در این روزها شنیده می شود در رابطه با "عشق" است، هرچند شاید این سبک خیلی شنیده نشود، ولی ما در این آلبوم سعی کردیم متفاوت باشیم حتی قطعه ای به نام ترافیک داریم که درمورد ترافیک تهران و ماشین ها است. در مورد قطعات قصه دختربچه و خیابون که ترانه ی آنها کاری از مهتا پناهی و ملودی اولیه اش از اشکان خطیبی است، تصمیم گرفتیم این کار را به صورت کلیپ تصویری و به صورت انیمیشن منتشر کنیم و در نهایت جذابیت بصری ای را بوجود آوردیم. البته قبل از تولید این قطعه، تراکی به اسم دلتنگ تر را داشتیم که این کار یک یا دو ماه پیش پخش شد و بازخورد خوبی در سایت ها داشت که ترانه ی آن کاری از سیامک عباسی و ملودی و تنظیم به عهده خودم بود که هر سه نفر ما در این کار به عنوان خواننده همکاری کردیم، اما در مورد کلیپ قصه دختربچه و خیابون فکر نمیکردیم که مورد استقبال قرار بگیرد، چون احساس میکردیم شاید کار به دلیل اینکه خیلی تلخ و غم انگیز است مورد استقبال قرار نگیرد ولی درکمال ناباوری در عرض یک هفته 250 هزار دانلود بر روی سایت های مختلف داشت که این از نظر من خیلی موفقیت خوبی برای کسانی بود که فقط یک البوم در بازار دارند.

حسامی از خواننده مود علاقه اش گفت:
کارهای کاوه یغمایی را دوست دارم، به نظرم کارهای کاوه دارای سبک تنظیم خاصی است. خواننده های جهانی هم بسیارند ولی در ایران کاوه یغمایی را خیلی دوست دارم.

درباره چشم اندازهای آینده هم می توانم بگویم که هیچ چیز قابل پیش بینی نیست. مثلاً شخصاً فکر نمیکردم ترک دختربچه بازخورد خوبی داشته باشد و احساس میکردم  این سبک کار کردن اشتباه است اما این کار پخش شد و مورد استقبال هم قرار گرفت و ممکن است ترک هایی را که ما فکر می کنیم خوب باشد بعد از پخش آنطور نباشد که ما انتظار داشتیم و بلعکس. درهر صورت ما سعی کردیم که یک جور دیگر فکر کنیم، تنظیم کنیم و حتی بخوانیم.

حسامی همچنین اضافه کرد: سبک گروه ما راک نیست بلکه تلفیقی از پاپ و الکترونیک است. گیتار الکترونیک هم داریم ولی راک نیست. متاسفانه این برداشت  اشتباه است. هر آلبومی که گیتار الکترونیک دارد فکر می کنند که آلبوم راک است! خیر راک نیست بلکه تلفیقی از چندین سبک مختلف است. این تلفیق کردن به گوش مردم نا آشناست و چیزی که به گوش مردم ناآشنا باشد ممکن است خیلی خوب جواب بگیرد یا جواب نگیرد. کما اینکه آلبومی به لحاظ فروش آلبوم خیلی کمتر از آلبوم های دیگر باشد ولی کیفیت کار صد برابر بهتر و بالاتر باشد. شخصاً من خیلی به فروش آلبوم و معروف شدن فکر نمی کنم و خیلی دوست دارم کار درست انجام شود. از جمله تنظیم و میکس ها، چون خیلی وقت گذاشتیم شاید هم باور نکنید، برای مثال: ترک دختر بچه 3 بار تنظیم شد، بار اول توسط آقای بهنود فدوی و یکبار هم من تنظیم کردم که بار سوم تنظیم ها رو پاک کردم و تنظیم نهایی صورت گرفت تاچیزی که توقع داشتیم انجام شد.
کار موزیک ویدئوی دختربچه 5-4 ماه طول کشید. کار انیمیشن بود و با گروهی کار کردیم که اولین کارشان در این زمینه بود و خیلی هم خوب کار رو انجام دادند.
تشکر میکنم از "
ومیک تاروردیانس" و "ارلن مخیتاریان" چون این عزیزان واقعاً زحمت کشیدند. در این مدت زمان کم با محدودیت هایی که داشتند و با کمترین امکانات کار را انجام دادند.

از لحاظ همکاری برای خواندن ترانه، ما در جاهای مختلف، شعر و ملودی را به شخصی که بتواند به بهترین شکل بخواند واگذار می کنیم، حتی در 3 قطعه فقط صدای اشکان را داریم و من نوازندگی یا تنظیم کار را برعهده دارم. قطعه ای هم داریم که فقط من و اشکان خواننده هستیم و اینجور نیست که حتماً هر سه نفر بخوانیم. اگر احساس کنیم اینجا جای مناسبی برای صدای اشکان است، این کار را به اشکان واگذار میکنیم. بطور مثال: نمی توان گفت که ما 3 نفر هستیم و این شعر 9 بیت دارد پس ما هر کدام 3 بیت بخوانیم و دست و پایمان بسته شود. در بحث تنظیم هم به همین شکل است، من موسیقی های روز دنیا را گوش می کنم و 10 سال است که در زمینه موسیقی فعالیت دارم و با خواننده های مختلفی همکاری داشته ام و همچنین تجربیات خوبی کسب کرده ام، ولی الان 2 سال است که با بهروز صفاریان کار می کنم و خیلی تجربیات زیادی از بهروز کسب کرده ام و سعی می کنیم تا جایی کار را پیش ببریم که در هر زمینه ای اعم از تنظیم، ملودی و ... ، در نهایت کاری دلنشین شود و حتی اگر ضعفی هم دارد، آن را برطرف می کنیم. فکر می کنم تمام کارهای موفق دنیا حاصل سعی و تلاش خیلی زیادی بودند. در ایران متاسفانه این قضیه را کمتر در آلبوم ها و آهنگ ها می بینیم که زحمت زیادی کشیده شود. درحال حاضر 3-2 سال است که داریم روی آلبوم خودمان کار می کنیم و قرار بود این آلبوم اسفند ماه منتشر شود که به علت مسائل مختلفی به تعویق افتاد و مجدداً یکسری از کارها را عوض کردیم همچنین یکسری از خواندن ها را دوباره خواندیم. تا جایی که در چارچوب بود و می توانستیم تغییر دهیم و الان هم بهترین چیزی بوده که توانستیم ارائه کنیم. صددرصد هم مطمئن هستم که آلبوم بعدی خیلی بهتر خواهد شد، چون تجربیات و همکاری با دوستان مختلف سبب شد بدانیم با چه کسانی همکاری داشته باشیم.
قرار بود کلیپ دختربچه در آلبوم قرار داشته باشد ولی یکسری مشکلات پیش آمد که نتوانیم فایل صوتی و تصویری را در قالب یک سی دی ارائه دهیم. به همین دلیل مجوز کلیپ تصویری را گرفتیم و در سایت ها منتشر کردیم و کلیپ به چندین شبکه تلویزیونی برای پخش ارائه شد که احتمالا همزمان با آمدن آلبوم پخش می شود، اگر هم می خواستیم درقالب 2 سی دی منتشر شود یک سی دی تصویری و یک سی دی صوتی هزینه ها بالا میرفت و ما قدرت خرید مردم را در نظر گرفتیم که نهایتا این کار را انجام ندادیم.

حسامی درباره همکاری بهروز صفاریان به عنوان مشاور هنری گفت: زمانی که میکس و مستر این کار به من سپرده شد، من و آقای صفاریان کارهای مشترک بسیاری داشتیم. بهروز از دوستان خوب من است. واقعاً خیلی چیزها از ایشان یادگرفتم. بهروز از طریق من با گروه آشنا شد و خیلی ایده های فکری خوبی به گروه ارائه کرد و ما این کارها را در استدیوی ایشان ضبط کردیم. همینطور شد که کم کم از حالت یک استدیو خارج شد و از بهروز خواهش کردیم که در این پروژه به ما کمک فکری برساند و ایشان مشاور هنری گروه شدند.

درباره برنامه کنسرت هم تعداد ترک های ما برای برگزاری کنسرت محدود است و نیاز به آلبوم دیگری هم داریم. از نظر من هر فردی که برای کنسرت هزینه می کند حق اوست که صدای خوبی بشنود و جلوه های بصری هم داشته باشد نه اینکه فقط چند نفر بیاییند و ساز بزنند، خیلی اتفاقات دیگر باید بیفتد.

و اما توضیحات تکمیلی آلبوم: نام آلبوم ترافیک است. دارای 7 قطعه بوده که تنظیم 3 قطعه کار من، یک قطعه تنظیم مشترک و 3 قطعه ی دیگر را هم بهنود فدوی تنظیم کرده است. یکی از قطعات هم به زبان انگلیسی می باشد.
بابک فدوی برادر بهنود در قطعه ترافیک برای ما گیتار بیس می زند و این تنها قطعه ای است که یک نوازنده مهمان دارد و چون ایشان در سوئد زندگی می کنند، نتوانستیم با ایشان بیشتر همکاری داشته باشیم.

ترانه های این آلبوم از خانم مهتا پناهی و اشکان خطیبی است. کار آهنگسازی هم تقریباً با هم انجام داده ایم. به دلیل اینکه ما مجوز شعرها را گرفته بودیم اگر می خواستیم شعرها را عوض کنیم یا همکار جدید داشته باشیم یا حتی موزیک را عوض کنیم زمانبر می شد، روی همین حساب شعرها را با اشکان و خانم پناهی کارکردیم. ولی قطعاً در آلبوم های بعد با دوستان خوب دیگری همکاری خواهیم داشت مثلاً: روزبه بمانی، حسین صفا و ....
خود من دقیقه ی 90 به گروه اضافه شدم. 3 تراک از آلبوم کاملاً عوض شد و طول کشیدن کار به این دلیل بود که من ساختمان کاری را که قبلاً ساخته شده بود را خراب کردم و دوباره ساختم. این خیلی سخت تر از این است که بخواهی کاری را تازه بسازیم.

در رابطه با زمان پخش گفته شده که در تاریخ 22 مرداد ماه این کار پخش می شود، اما به طور قطعی هم نمی توان گفت که این تاریخ قطعی انتشار ترافیک است. آلبوم از طریق شرکت ریزموج پخش می شود و اسپانسر کل آلبوم هم اشکان بوده و ما با هیچ کمپانی سرمایه گذاری کار نکردیم و سعی کردیم خودمان کار کنیم و تمام هزینه ها به عهده اشکان بود.


حسامی از همکاری در آلبوم محسن چاوشی و بهروز صفاریان گفت: در آلبوم چاوشی یک قطعه را به نام خواب را تنظیم کردم و میکس و مسترینگ تمام قطعات آلبوم برعهده من است. آلبوم چاوشی تا آخر امسال وارد بازار می شود و آلبومی بسیار متفاوت و خوب است.

در آلبوم صفاریان هم همینطور،علاوه بر میکس و مستر کار،یک قطعه را صددرصد تنظیم کردم و ممکن است در تراک های بیشتری با هم همکاری داشته باشیم.انتهای مصاحبه/
منبع اختصاصی
موسیقی ایده آل


پیوندهای روزانه
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
 
   
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic